Cukrowy Zajączek Wielkanocny

Wczoraj na moim Instagramie pokazałam Wam tego słodziaczka, który nie może się doczekać, żeby Was poznać :) Dziś więc chciałam przedstawić Wam Wielkanocnego Zająca!OLYMPUS DIGITAL CAMERA A tak właśnie wygląda ten osobnik w pełnej okazałości! Do jego wykonania użyłam białej, czarnej oraz różowej masy cukrowej (możecie kupić gotowe paczuszki masy na allegro, na szczęście nie trzeba już się babrać z toną cukru i żelatyny). Instrukcję krok po kroku odnalazłam w Cake! Magazine, to takie wydawnictwo dla tortowych geeków, gdzie znaleźć można mnóstwo inspiracji oraz właśnie tutoriali. Jeśli jesteście ciekawi kliknijcie TUTAJ i przejdźcie na stronę nr 31. Autorką instrukcji jest Sweet Janis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Oczywiście moja wersja królika różni się nieco od oryginału (wiecie, w końcu to jedna z pierwszych moich figurek cukrowych w życiu!), ale uważam, że wyszedł mi z niego niezły przystojniak :) Będzie w sam raz do posadzenia na czubku wielkanocnej baby! OLYMPUS DIGITAL CAMERA I jeszcze kilka zbliżeń na detale: OLYMPUS DIGITAL CAMERA Kokardkę możecie kojarzyć z moich starszych serduszkowych ciasteczek. Do jej zrobienia wykorzystałam silikonową formę – wystarczyło wypchać ją kolorową masą cukrową, odstawić na 5 minut do lodówki, po czym wyjąć z niej gotową kokardę :)

Wesołych Świąt Kochani! Mam nadzieję, że tą Wielkanoc spędzicie rodzinnie, spokojnie i słodko! :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

About the Author

PolishCookie

  • przeuroczy!!!! :)

  • o mamo, jak postawić to obok typowego wytworu polskiego standardu cukierniczego wielkanocnego zająca to jak rzeźba Michała Anioła porównana do zabaw gliną przez pięciolatka :D (ale pojechałam :x)