Podmorskie Paznokcie [podwójne stemple]

Pozostajemy w podmorskich klimatach – ostatnie ciasteczka były dla mnie dużym wyzwaniem, ale też wielką frajdą, mam nadzieję, że Wam się spodobały :) Dziś postanowiłam nieco poszaleć z lakierową wersją morsko-steampunkowych zdobień. Żeby pociągnąć dalej temat przestrzennych wzorów tym razem postawiłam na warstwowe stemplowanie paznokci. Efekt oceńcie sami!

Za bazę posłużył mi morskobłękitny lakier od Sally Hansen #325 Big Teal, na którym nastemplowałam wzór wodorostów z płytki nr BP-10. Ciemnozielony lakier do stempli którego użyłam to super stary (a dzięki temu super gęsty) lakier Safari, niestety bez numerka.

wzorki paznokcie

Drugą warstwę stemplowania wykonałam tym pięknym żółtkiem od Colour Alike / B. Loves Plates o numerku #13 B. a Sunshine. Niestety zarysy koników morskich nie odbiły mi się idealnie i lekko prześwitywały. Nie wiem w sumie czy to wina słabszej pigmentacji lakieru czy może po prostu moje lenistwo (jak widać gdzieniegdzie wyszły one całkiem dobrze, ale byłam zbyt leniwa żeby robić całe zdobienie od nowa z powodu słabego stempla).

Płytka, z której odbiłam ten zajebiaszczy wzorek ma numerek BPL-025 i możecie ją nabyć w sklepie Born Pretty Store ze zniżką -10% (o ile skorzystacie z mojego tajnego kodu: DKPX31).

stempelki do paznokci

Aby zachować steampunkowo-metalowy styl (a częściowo też po to, aby zakryć nieidealne stemplowanie) zdecydowałam się dodać do zdobienia podłużne ćwieki do paznokci w kolorze srebrnym. Kupiłam je ostatnio w sklepie typu „chińczyk” za jakieś 6 zł za całą paczkę, miałam więc dobry pretekst, żeby je wypróbować. Obawiałam się trochę, czy tak duże ozdoby nie będą mi przeszkadzały, ale okazały się całkiem wygodne – nie haczyły i dobrze się trzymały pazokcia. Całość utrwaliłam matującym top coatem firmy Flormar.

A wy korzystacie z takiego wynalazku jak stempelki do paznokci? Ja chyba aż nadmiernie często! Obiecuję, że następny projekt będzie w 100% ręcznie malowany :) Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

paznokcie stemple morskie

About the Author

PolishCookie