Róże z papieru jadalnego + MEGA NEWS

Tak, to jest jadalne. Wszystko. No dobra, prawie wszystko :)

Nawiązując do ciasteczek z różyczkami z poprzedniego wpisu chciałam pokazać Wam mój najnowszy, kwiatowy twór, nieco inny od tych standardowych – róże z papieru jadalnego na tort.

roze z papieru jadalnego

Już jakiś czas temu zachwalałam Wam możliwości dekoracyjne, jakie daje papier jadalny – zrobiłam nawet kilka kwiatowych tutoriali – na przykład TEN albo TEN. Prawie dwa lata temu wymarzyłam sobie takie dekoracje na własny tort weselny, ale wtedy okazało się, że żadna cukiernia nie była w stanie ich dla mnie wykonać – u nas to ciągle raczkująca technika. Koncepcję tortu nieco zmieniłam i też wyszedł superowy, ale pomysłu dekoracji papierem nie porzuciłam. Wręcz przeciwnie! Zawzięłam się i kombinowałam, czytałam, dokształcałam się i ćwiczyłam, ćwiczyłam, ćwiczyłam. W rezultacie mogę śmiało powiedzieć, że po pierwsze: zakochałam się w tym materiale jeszcze bardziej, bo co chwila to odkrywam jego nowe możliwości; po drugie: poczułam misję edukowania wszystkich miłośników pięknych słodkości!

 papier jadalny kwiaty

A teraz uwaga, wielki NEWS! Razem z Akademią Sztuki Cukierniczej w Gdyni organizujemy serię warsztatów, na których będziecie mogli sami nauczyć się tworzyć takie (oraz wiele innych) wzorów kwiatowych dekoracji na torty. Zajęcia poprowadzę oczywiście ja – trzymajcie kciuki, żeby nie zjadł mnie stresik :)

Cały harmonogram warsztatów oraz dostępne terminy znajdziecie na stronie Akademii oraz na ich facebookowych wydarzeniach. Najbliższe warsztaty już 8 kwietnia, nie możecie tego przegapić!

baner1

 

Dopiero parę dni temu ruszyły zapisy na warsztaty, mamy więc jeszcze kilka wolnych miejsc – pamiętajcie, że kto pierwszy, ten lepszy! Planujemy grupy maksymalnie 8-osobowe, tak aby każdy z Was miał szansę dokładnie się wszystkiego nauczyć oraz na spokojnie stworzyć te piękności :)

Zapraszam serdecznie 💖

roze na tort

Zdjęcia: Emilia Wronowska

About the Author

PolishCookie