Eleganckie koronkowe paznokcie [Half Moon Nails]

Po eleganckich, koronkowych ciasteczkach przyszedł czas na odpowiednio dobrane pazurki! Chciałam, aby dzisiejszy wzorek był delikatny, ale także bardzo kobiecy i przyciągający uwagę. Myślicie, że mi się udało?

Pamiętacie ten kuferek/pudełko/szufladę gdzie trzymacie wszyyyyyystkie drobiazgi, które niegdyś kupowałyście na masę w sklepach typu „chińczyk” albo drogeriach? Tak, tak, mówię o cekinach, perełkach, brylancikach i suszonych kwiatuszkach, czyli o tych „popierdółkach” do paznokci, których każda z nas ma zapewne milion, a które kurzą się już od paru lat. Ja dziś dorwałam się do takiego właśnie pudła i stworzyłam z nich całkiem elegancką ozdobę na paznokcie – przynajmniej zabiłam swoje wyrzuty sumienia na kolejnych kilka miesięcy :)

paznokcie ślubne z koronkaAby dopasować paznokcie do ostatnich ciasteczek postawiłam oczywiście na stemplowane koronki na neutralnej bazie (użyłam lakieru Lovely Nude nr 2). Aby nieco urozmaicić wzorek zdecydowałam się na pozostawienie części paznokci bez wzorku w formie tak zwanego „half moon„-u, czyli półokręgu u nasady paznokcia. Aby go zrobić możecie wykorzystać specjalnie do tego przygotowane paseczki do frencza, ja pomogłam sobie papierową taśmą, którą wycięłam nożyczkami. Na granicy wzorku dodałam białą linię namalowaną przy pomocy cienkiego pędzelka.

koronkowe paznokcie stemple białe

Cały wzorek stemplowałam moją ulubioną bielą od B. loves plates, płytkę z koronką znajdziecie w sklepie Born Pretty Store (pamiętajcie o moim kodzie zniżkowym: DKPX31 i darmowej przesyłce!). Zdecydowałam się na ozdobienie tylko jednego paznokcia, aby nie przesadzić z tymi błyskotkami. Do stworzenia tego biżuteryjnego dodatku użyłam różnej wielkości perełki, kuleczek oraz cyrkoni. Wystarczyło ułożyć je w symetryczny wzorek i przykleić do powierzchni paznokcia bezbarwnym lakierem. Proste, a jakie efektowne :)

eleganckie paznokcie ślubne delikatne z koronkąJak teraz patrzę na te pazurki, to tak myślę, że byłyby znakomite jako paznokcie ślubne, prawda? Aż żaluję, że sama takich nie miałam.. No nic, zrobię sobie takie na rocznicę :)

Jak Wam się podobają takie zdobienia? A może też wyszperacie jakieś zapomniane skarby i dacie im drugie życie?

paznokcie z koronką eleganckie

About the Author

PolishCookie

  • Pulinka Pie

    Zdecydowanie każda ma takie rzeczy :D Ty swoje wykorzystałaś w bardzo elegancki sposób, moje pierwsze skojarzenie to była właśnie Panna Młoda :)