Paznokcie z rybkami Koi

Dzisiejsze pazokcie są dość nietypowym wzorem – zwłaszcza dla osób, które znają mnie osobiście – a to dlatego, że tak na prawdę to nie przepadam za rybami. Jeszcze parę lat temu miałam wręcz małą fobię i nie jadłam rybich potraw przez długi, długi czas, dopiero ostatnio trochę się do nich przekonuję :) Na szczęście dla Was kiedy zobaczyłam TĘ GRAFIKĘ nie mogłam się oprzeć – rybki wyglądały tak niewinnie, że zdecydowałam się na przeniesienie ich na moje paznokcie :)KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERADo stworzenia tego wzoru użyłam dwóch odcieni błękitu, które nieco stopniowałam dodając do nich bezbarwnego lub białego lakieru. Dzięki temu warstwowaniu powstał efekt „głębi”, ciemniejsze rybki miały wyglądać jakby płynęły bardziej płytko, jaśniejsze głębiej pod wodą. Na koniec dodałam trzy czerwone wyraziste rybki koi. KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA Na koniec oczywiście dodałam warstwę bezbarwnego topu dla zabezpieczenia całego wzoru. KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA W odmętach internetu wyczytałam, że jakaś stara legenda głosi, że karp Koi potrafił płynąć w górę żółtej rzeki, by stać się smokiem. Koi symbolizuje więc zdolność osoby do dążenia, aby stać się lepszym, stanowić bardziej wartościową część wszechświata, być może dlatego też tatuaże z tym symbolem są tak popularne na świecie (źródło).Słyszeliście o tym?KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERACoś mnie podkusiło, żeby na koniec dodać jeszcze warstwę topu matującego – wydaje mi się, że tak nawet lepiej wygląda cały wzorek. Co Wy na to – mat czy połysk? Co myślicie o takich nietypowych zdobieniach na paznokciach?KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

About the Author

PolishCookie

  • Zdecydowanie lepiej mat, moim skromnym zdaniem oczywiście :) Legendy o koi nigdy żadnej nie słyszałam, a stwierdzenie, że koi jest popularnym tematem na tatuaże – pierwsze słyszę. Ale w sumie ja się nie znam :))
    Mi się bardziej te morskie ciapki podobają, a zdobienie takie leciutkie jest. Fajne :)

    • Ja widziałam wlaśnie miniony takich tatuaży, może w PL są miej popularne, ale za granicą mega! A co do paznokci to też tak ten mat do mnie przemawia :)

  • bardzo fajnie to wygląda :)

  • zdecydowanie mat! niby proste zdobienie a bardzo efektowne :) chyba wyprobuje coś podobnego u siebie :D

  • ale fajne te rybki, wyglądają jakby naprawdę płynęły! :)
    a chyba bardziej mi się podoba błysk, chociaż mat kojarzy mi się tak jakby z lukrem z Twoich ciasteczek :D