Sweterki na paznokciach – aż 10 wzorów!

Jak co roku pierwsze przymrozki sprawiają, że wyciągam z szafy wielkie swetrzyska – dziś do mojej kolekcji dołączyły kolejne dzianinki – tym razem jednak takie paznokciowe :) Zapraszam na wpis, gdzie pokażę Wam nie jeden, ale aż 10 (!) wzorów na sweterki na paznokciach!


paznokcie sweterki

Dwa lata temu pokazywałam Wam jak zrobić sweterki na paznokciach zwykłymi lakierami – sposób był niezły, w sumie podobny do tego, przy pomocy którego wykonałam dzisiejszy wzór, miał jednak kilka wad. Po pierwsze: malowanie zwykłymi lakierami zajęło mi dużo więcej czasu. Aby wykonać wypukłości potrzebowałam aż 3 warstw lakieru, który wysychał bardzo długo, na dodatek kiedy zabezpieczyłam go matowym topem całość znowu się dość mocno „spłaszczyła”. Po drugie: wystające elementy dość szybko się starły i po paru dniach nie wyglądały już tak dobrze.

Tym razem użyłam połączenia hybryd i proszku akrylowego i powiem Wam, że różnica naprawdę jest ogromna. Do większości wypukłych wzorów wystarczyły mi 2 warstwy lakieru hybrydowego, który dzięki dodatkowi proszku akrylowego nabrał twardości oraz stał się matowy. Noszę te paznokcie już 5 dni i sweterkowy wzór jest nienaruszony. Na początku trochę wkurzały mnie te wypukłości, ale szybko się do nich przyzwyczaiłam. Możecie je szorować, drapać i zaczepiać – gwarantuję, że nadal będą się trzymać :)

Acha, dobra rada – jeśli zależy Wam na precyzyjnych wzorach, to malujcie je etapami. Najpierw pionowe linie – akryl i do lampy. Później połowa zygzaków – akryl i do lampy. I tak dalej – im szybciej utrwalicie wzór, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się on rozpłynie.

sweterki na paznokciach

Jak zrobić sweterki na paznokciach? Używając hybryd jest to bardzo proste – wymaga jednak nieco skupienia, zwłaszcza przy malowaniu prostych linii :)

Ja kierowałam się dokładnie tym tutorialem zamieszczonym poniżej, krok po kroku możecie tu zobaczyć jak powstają takie wzory. To był mój pierwszy raz z proszkiem akrylowym, więc musiałam trochę pokombinować na początku, ale nowa technika nie sprawiła mi wiele problemów. Spójrzcie na filmik:

Na początku podeszłam do tematu dość ostrożnie i na własnych pazurkach odtworzyłam ten najprostszy, podstawowy wzór. Tak, to właśnie ja, przy pierwszym podejściu lecę na żywioł, dopiero później ćwiczę na wzornikach :)

sweterki paznokcie

Zachęcona świetnym efektem zaczęłam kombinować z innymi wzorami – łącznie stworzyłam jeszcze 9 innych sweterków – część dość klasycznych, inne bardziej szalone. Możecie śmiało z nich korzystać i kopiować je na swoich pazurkach, oznaczcie mnie tylko na fotkach, abym mogła też je zobaczyć!

sweterkowe paznokcie

Który wzorek najbardziej Wam się podoba? Próbowaliście już robić sweterki na paznokciach? Jeśli nie to gorąco do tego zachęcam, bo to prosty i meeeega efektowny wzór! Nawet jeśli nie macie czasu ozdabiać w ten sposób wszystkich pazurków to nie ma problemu, bo nawet jeden czy dwa akcenty sprawią, że całość będzie wyglądać obłędnie :)

paznokcie sweterkowe

About the Author

PolishCookie